Objednávky vytvořené do 12:00 expedujeme v daný den (zboží skladem)
Doručení od 2500 Kč ZDARMA

Boxerské rukavice – pohodlí a bezpečnost při tréninku

Boxerské rukavice jsou základním druhem vybavení pro každého, kdo trénuje bojová umění s prvky zásahů. Výběrem správných box rukavic se trénink pro vás stává bezpečný. Rukavice chrání ruce před modřinami, stabilizují zápěstí a chrání sparingpartnera před možným bolestivým pohmožděním obličeje. Je velmi důležité, aby rukavice byly pohodlné a aby nepřekážely při tréninku. Trénink bojových sportů i každý jiný trénink by měl být pro nás potěšením a neměli bychom se cítit nepohodlně kvůli špatnému výběru tréninkových pomůcek.

Jak si vybrat velikost boxerských rukavic a co je to zkratka oz?


Mnoho lidí, kteří ještě nemají mnoho zkušeností a začínají dobrodružství s boxem a muay thai, se ptají, jakou velikost boxerských rukavic si mají vybrat. Ve skutečnosti velikost obvykle znamená hmotnost rukavic. U rukavic na box se často uvádí jejich váha označovaná jako oz . Je to zkratka anglosaské jednotky – unce. Jedna unce je cca. 28g. Jde hlavně o přední výplň úderové části rukavice, která je při větší váze měkčí a proto je vhodnější pro trénink s boxerským pytlem a při tréninku se sparingpartnerem. Menší velikost má menší (tenčí) úderovou výplň, což znamená během zápasu pro tvého soupeře tvrdší údery. Proto se doporučuje spíše pro zápasy. Pro vyplnění vnitřní plochy dlaně je třeba pro lepší fixaci použít box bandáže Yakimasport.

VELIKOSTNÍ TABULKA BOXERSKÝCH RUKAVIC YAKIMASPORT:

• váha 6 oz – rukavice určené pro děti ve věku přibližně 6-8 let
• váha 8 oz – rukavice určené pro děti kolem 8-13 let
• váha 10 oz – rukavice určené pro děti, ženy nebo muže s hmotností do 70 kg . Měly by se používat pouze pro trénink pro úderové aparáty a boxerský pytel. Kvůli nízké hmotnosti se nedoporučuje používat pro sparing. V profesionálních boxerských zápasech se používají právě 10 oz rukavice kvůli tvrdším ranám pro soupeře
• váha 12 oz – toto je nejuniverzálnější váha boxerských rukavic používaných při obecně při tréninku, technice, stínění a dokonce i při lehkém sparingu. Velmi vhodné pro začátečníky
• váha 14 oz – mají podobné použití jako boxerské rukavice o hmotnosti 12 oz, ale jsou určeny pro mírně těžší lidi nebo pro ty, kteří si chtějí zlepšit svou vytrvalost a rychlost nárazu použitím vyšší zátěže
• váha 16 oz – 18 oz – nejčastěji se používají pro sparing nebo pro lidi s vysokou hmotností

DRUHY BOXERSKÝCH RUKAVIC:

Náš eshop Yakimasport.cz nabízí rukavice na box či muay thai dokonale vhodné pro Váš trénink.

Dětské Boxerské rukavice: Pro děti je obvykle volena menší hmotnost, a to 6 oz, 8 oz, 10 oz . Je to kvůli váze a síle dítěte. Trénink v těžkých rukavicích může vašim dětem způsobit zbytečné přetížení a vést k technickým chybám.


Dámské boxerské rukavice: S rostoucí popularitou bojových umění se stále více žen začíná zajímat právě o tento druh sportu hlavně kvůli zlepšení formy, fyzické kondice, hubnutí či zpevnění svalů. Ženy patří do náročné skupiny zákazníků a právě proto naše firma Yakimasport začala vyrábět tréninkové rukavice, které odpovídají také vkusu žen. Takové dámské boxerské rukavice jsou velmi často vyráběny z jasnými barvami jako například růžová nebo bílá. Samozřejmě existují i ženy, které upřednostňují méně ženských barev a více se zaměřují na užitečnost produktu. V tomto případě si nejčastěji volí pánské rukavice, ale s mnohem menší hmotností než muži – obvykle 10 oz a někdy dokonce 8 oz.

BOXERSKÉ RUKAVICE A MATERIÁL:

Na našem e-shopu Yakimasport.cz naleznete široký výběr kožených a syntetických boxerských rukavic.

Kožené Boxerské rukavice jsou vyrobeny z přírodní zvířecí kůže – obvykle je použita hovězí nebo buvolí kůže. Taková kůže je velmi odolná vůči prasklinám a poškození. Kožené rukavice se doporučují všem, kdo si cení vysokou kvalitu a trvanlivost materiálů, ve kterých trénují.
Syntetické rukavice jsou vyrobeny z umělé směsi materiálů, které se běžně nazývají umělá kůže. Složení těchto materiálů se může lišit v závislosti na výrobci, ale nejčastěji je to PVC nebo PU. Syntetické boxerské rukavice jsou obvykle levnější a doporučují se jako tréninkové rukavice pro začátečníky.

Rukavice se suchým zipem nebo vázané rukavice?

První skupina rukavic je vhodná pro trénink. To vám umožní rychle a pohodlně je nasadit na ruku a kdykoli rychle sundat z ruky když se chcete např. napít a pod. Svázané boxerské rukavice se nejčastěji používají v profesionálním boxu během profesionálních boxerských zápasů. Zajišťují nejlepší přilnavost k ruce, ale bylo by únavné je neustále vázat a rozvázat během každého tréninku.

Přihlaste se k odběru novinek

Zadáním emailové adresy a kliknutím na tlačítko Přihlásit se k odběru vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů ve smyslu Zásady ochrany osobních údajů